pointer  Продажни салони Најава

ЗА ESOTIQ

ESOTIQ е бренд за долна облека за енергични жени со огромен сексапил. Нашата мисија е да го обликувате женското тело со извонредна долна облека, така што кога и да ја носите, да се чувствувате привлечно,убаво и атрактивно, а истовремено и удобно.

ESOTIQ нуди сензуална долна облека и класични модели за вашата секојдневна удобност. Под брендот ESOTIQ ќе најдете градници со чипка, боди на кое не можете да оддолеете, сатенски и памучни пижами, наметки, како и удобни памучни маици, костуми за капење и потребни аксесоари. Во ESOTIQ ќе ја пронајдете облеката која добро ви прилега на вашиот облик на тело и во која се чувствувате добро, самоуверено и комфорно. Ова е можно благодарение на нашето долгогодишно искуство во дизајнирање, кои го изработуваме од врвни материјали во согласност со модните трендови. Дизајните и моделите на ESOTIQ се развиени од искусен тим. За да бидеме комплетни ESOTIQ нуди и своја линија на козметика - парфеми, креми и лосиони кои се неопходни за нега на секоја жена.

Продавниците на ESOTIQ се рај на женственоста, место каде што вие секогаш можете да најдете убава долна облека, специјални понуди и тим кој ви стои на располагање. Третирајте се самите себе како кралици. ALL ABOUT YOU.

Заљубете се во ESOTIQ. Ние веќе го сакаме вашето тело.

Под брендот HENDERSON ќе најдете долна облека прилагодена на потребите и очекувањата на модерниот човек. Ние дизајнираме долна облека веќе 20 години, така што гарантирано ќе носите најквалитетни производи. Вас ве интересира удобноста, а нас не интересира и како изгледате во вашата омилена долна облека.

Тајната на успехот е едноставна! Ние го создаваме она во што сме најдобри, вашата долна облека.

ESOTIQ ПРОДАВНИЦА 1 - ГТЦ
ул.Кеј 13-ти Ноември бр.ГТЦ лок.8/1 кат ПР-бр.264
1000 Скопје
+389 (0)72 443-717
info@esotiq.mk
ESOTIQ ПРОДАВНИЦА 2 - Štip City Mall
ул.Брегалничка
2000 Штип
+389 (0)70 325-999